Asri Haber

Ali Babacan: Böyle Hükümetlerin Ömrü 1 Yıl

Ali Babacan: En fazla 1 yıl Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Yunan hükümetinin en fazla 1 yıl ömrü olduğunu söyledi. Özdilek Holding’in yatırımı River Plaza Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, “Sanayide kazanacağız o kazandığımızın sonucu olarak daha güzel mekanlarda oturacağız, çalışmalarımızı yapacağız. Ülkenin girdisinden borçlanarak, daha lüks mekanlarda çalışmak, yaşamak ve alışveriş etmek sürdürülemez” dedi. YUNAN HÜKÜMETİNE ÖMÜR BİÇTİ […]

Ali Babacan: Böyle Hükümetlerin Ömrü 1 Yıl
11 Nisan 2015 - 22:21 'de eklendi ve 974 kez görüntülendi.

Böyle Hükümetlerin Ömrü 1 Yıl

Ali Babacan: En fazla 1 yıl

Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Yunan hükümetinin en fazla 1 yıl ömrü olduğunu söyledi.

Özdilek Holding’in yatırımı River Plaza Başbakan Yardımcısı Ali Babacan,

“Sanayide kazanacağız o kazandığımızın sonucu olarak daha güzel mekanlarda oturacağız, çalışmalarımızı yapacağız. Ülkenin girdisinden borçlanarak, daha lüks mekanlarda çalışmak, yaşamak ve alışveriş etmek sürdürülemez” dedi.

YUNAN HÜKÜMETİNE ÖMÜR BİÇTİ

Yanı başımızda diyerek yunanistandaki durumu tarif eden Babacan, Yunan hükümetinin ortalama 1 yıl ömrü olduğunu söyledi.

Türkiye’deki yatırımların artması için siyasette güven ve istikrar ortamının olması gerektiğini belirten Babacan,

“Güven oluştuktan sonra istikrar kolaylaşıyor. Güven olmadığı zaman istikrar olmaz, ticaret de yürümez. Hemen yanı başımızda Avrupa’da görüyoruz kronik ekonomik problemlerle baş başalar. Hükümetlerin ömrü ortalama 1 yıl” dedi.

İstanbul’un devamlı geliştiğini belirten Babacan, lüks mekanlar inşa ederken bunun gelirinin üretime dayalı olması gerektiğini söyledi.

Babacan, Özdilek Holding’in yatırımlarını tebrik etti ve şöyle konuştu,

“Gelirken otele ve alışveriş merkezine bakarak geldik az önce. İstanbul gelişiyor. Daha modern çalışma alanlarına hızla kavuşuyoruz. Kişi başına düşen geliri 50 bin dolar olan ülkelerde şu anda bu kalite var. Daha iyisi yok. Çok şükür Türkiye bu noktalara geldi. Unutmamalıyız ki bu noktalara gelişimizde sanayi var, üretim var. Pergelin bir ayağı sanayide olduğu sürece öbür ayağıyla farklı sektörleri gezin ama sanayi işin temeli. Asıl katma değer sanayide. Sanayide kazanacağız, o kazandığımızın sonucu olarak daha güzel mekanlarda oturacağız, çalışmalarımızı yapacağız. Ülkenin girdisinden, borçlanarak daha lüks mekanlarda çalışmak, yaşamak ve alışveriş etmek sürdürülemez. Dolayısıyla sanayimizi kuracağız, güçlendireceğiz. Bunu da unutmamak gerekiyor.”Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER