Asri Haber

ANKARA İŞ DÜNYASI TEK SES TEK YÜREK

-ANKARA İŞ DÜNYASINI TEMSİL EDEN MESLEK KURULUŞLARI VE SİVİL TOPLUM ÖRGÜTLERİ ATO’NUN EV SAHİPLİĞİNDE TERÖRE KARŞI ORTAK BİR BİLDİRİ YAYIMLADI.

ANKARA İŞ DÜNYASI TEK SES TEK YÜREK
13 Aralık 2016 - 22:15 'de eklendi ve 362 kez görüntülendi.

Platform Ankara çatısı altında bir araya gelen Ankara Ticaret Odası (ATO), Ankara Sanayi Odası (ASO), Ankara Ticaret Borsası (ATB), MÜSİAD Ankara Şubesi, TÜMSİAD Ankara Şubesi, OSTİM Organize Sanayi Bölgesi, İvedik Organize Sanayi Bölgesi ve Ankara Sivil Toplum Kuruluşları Platformu, ATO’nun ev sahipliğinde teröre karşı ortak bir bildiri yayımladı.

Platform adına ortak bildiriyi okuyan ATO Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, Ankara iş dünyası olarak başta PKK, DAEŞ ve FETÖ olmak üzere her türlü terörü lanetlediklerini belirterek, “Terörü destekleyenleri, terörden medet umanları da lanetliyoruz” diye konuştu. Terörle mücadelede sonuna kadar devletin yanında olduklarını ifade eden Baran, şunları kaydetti:

“Biz bu oyunları çok gördük, hepsini de bozduk. İnşallah bundan sonra da her türlü oyunu bozacağız. Bu topraklarda kader birliği yapmış, ortak geçmişe sahip, ortak bir geleceğe umutla bakan, kardeşliğe inanmış bizler için, bu memleket ilelebet vatanımız olarak kalacaktır. Kararlılıkla, birliğimize ve beraberliğimize daha fazla sahip çıkacağız. Teröre karşı tek ses, tek yürek olacağız. Rabbim vatanını seven her ferdin kuvvetini ve sabrını artırsın, birliğimizi daim kılsın.”

-“KİRLİ BİR OYUN OYNANIYOR”-

Türkiye’nin kritik bir süreçten geçtiğini belirten Baran, “PKK, DAEŞ, FETÖ gibi çeşitli maşa ve kukla terör örgütleriyle ülkemiz üzerinde kirli bir oyun oynanıyor. Gerek terör saldırıları, gerek darbe, gerekse ekonomik oyunlarla sürekli önümüz kesilmeye çalışılıyor, ülkemizin istikrarı ve huzuru bozulmak isteniyor” dedi.

Kirli mihraklara en sert tokadı, 15 Temmuz hain darbe girişiminde, “canı pahasına destanlara namzet bir mücadele veren” Türk Milleti’nin attığını söyleyen Baran, “Şer odakları bilmelidir ki, dün olduğu gibi bugün de aziz milletimiz bir olarak, diri olarak, tek vücut ve tek yürek olarak tüm kirli planları ve senaryoları boşa çıkaracaktır” diye konuştu.

-“BİLDİKLERİ TEK DİL KAHPELİKTİR”-

İstanbul’daki terör saldırısının 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü’nde ve İslam dünyası için çok önemli olan Mevlit Kandili arifesinde yapıldığına dikkati çeken Baran, “Bir kez daha gördük ki terör örgütleri için hiçbir insani değerin, hiçbir kutsalın kıymeti yoktur. Bildikleri tek dil kahpeliktir” dedi.

 Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER