Asri Haber

AÖF sınav sonuçları açıklandı. Öğrenmek İçin Okumaya Devam Edin!

4-5 Haziran AÖF sınav sonuçları açıklandı. Hemen tıkla AÖF sonucu öğren!

AÖF sınav sonuçları açıklandı. Öğrenmek İçin Okumaya Devam Edin!
15 Haziran 2016 - 3:12 'de eklendi ve 476 kez görüntülendi.

Açık Öğretim Fakultesi 4-5 Haziran 2016 tarihinde gerçekleşen 2016 Final sınavının sonuçların ne zaman açıklanacağı, milyonlarca öğrencinin merak konusuydu. O bekleyiş sona erdi ve AÖF sınav sonuçları açıklandı.

AÖF SINAV SONUÇLARI SORGULAMA EKRANI GİRİŞİ İÇİN Buraya BASIN

AÖF sınav tarihlerine göre AÖF tek ders sınavı 16 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleştirilecek.

Açıköğretim sistemine göre öğretim yapılan programlarda (İngilizce Öğretmenliği Lisans Programında İngilizce okutulan dersler ve ödevi olan dersler hariç) yapılan sınavlar sonucunda alınan notların, başarı notuna katkı oranları; ara sınav notunun % 30’u, dönem sonu sınav notunun %70’tir.

Sınav sonuçlarına itiraz etmek isteyen öğrencilerimiz sonuçların ilan edildiği tarihten itibaren 5 (beş) iş günü içinde itirazlarını yapabilirler.

İtirazlar şu şekilde yapılabilir:

– Açıköğretim Fakültesi Merkez Büro Yöneticiliği birimine dilekçe göndererek

– aofbilgi@anadolu.edu.tr adresine e-posta göndererek

– sor | izle | öğren sayfasındaki sorusor bölümünden

Sonuçlarla ilgi bazı bilgiler :,

YT (Yeterli) ve YZ (Yetersiz) notları, ilgili Birim Yönetim Kurulunun kararı ve Senatonun onayıyla not ortalamalarına katılması uygun görülmeyen derslerde başarının gösterilmesi için kullanılır. Böyle bir derste yeterli başarı gösteren öğrenciye YT, gösteremeyen öğrenciye YZ notu verilir.

EK (Eksik) notu, dersin gereklerini zamanında tamamlayamayan öğrenciye verilir. Bu notu alan öğrenci, eksiklerini bir sonraki dönemin başlamasından önce tamam-lamak zorundadır. Verilen süre içinde eksiklerini tamamlayan öğrenciye, yeni bir not verilir. Öğrencinin eksiğini tamamlamaması halinde, EK notu o ders için hangi harf notlarının kullanıldığına bağlı olarak FF veya YZ notuna dönüştürülür. EK notu, yerine yeni bir not belirlenene kadar not bildirimi belgelerinde gösterilir, daha sonra gösterilmez.

MU (Muaf) notu, dikey ve yatay geçiş ile gelen öğrencilerin önceki Yükseköğretim Kurumu’nda alıp başarmış olduğu ve ilgili Birimin Yönetim Kurulu’nca muaf tutul-ması uygun görülen dersler için verilir.KL (Kaldırıldı) notu, programdan kaldırılması ve karşılığı gösterilmemesi nedeniyle öğrencilerin sorumlu tutulmayacağı dersler için verilir.

SD (Sorumlu Değil) notu, yapılan ders intibakı sonucu öğrencinin sorumlu olma-yacağı dersler için verilir.

DV (Devam Ediyor) notu, bir dönemden uzun süreli bir dersin henüz tamamlan-madığı dönemin sonunda, derse devam etmekte olan öğrencilere verilir.

DZ (Devamsız) notu, devam koşulunu sağlayamayan öğrencilere verilir. Bu öğ-renciler dönem sonu değerlendirilmesine alınmazlar.

DZ notu, FF veya YZ notu ile eşdeğerdir.

 Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER