Asri Haber

Arabasını Sattı, Sermaye Yaptı, Sermayesini 10’a Katladı!

Niğde’den bir başarı hikayesi bu haberimizde olacak…

Arabasını Sattı, Sermaye Yaptı, Sermayesini 10’a Katladı!
25 Şubat 2016 - 14:37 'de eklendi ve 130130 kez görüntülendi.

Niğde’den bir başarı hikayesi bu haberimizde olacak, Niğde’de yaşayan girişimci Büyükduru’nun hikayesi, arabasını sattı ve solucanlara 12 bin tl yatırdı. Herkes “bu tür pis işlerle uğraşma, daha düzgün bir iş bulamadın mı” dediler, fakat işleri öyle bir büyüdü ki.

Arabasını Sattı, Sermaye Yaptı, Sermayasini 10'a Katladı!6

Niğde’nin Ulukışla ilçesinde yaşayan büyükduru çevresinden gelen “bu tür pis işlerle uğraşma” eleştirilerine aldırış etmedi ve çalışmaya devam etti 12 bin lira sermayesini solucan gübresi üretimi için harcadı ve 10 ayda 10 kat büyüme sağladı.

Arabasını Sattı, Sermaye Yaptı, Sermayasini 10'a Katladı!7

Girişimci Büyükduru şöyle diyor, “Toprakla uğraşan herkes solucan gübresini rahatlıkla kullanabilir. Patateste ve pancarda yüzde 80 verim artışı sağlıyor, kaliteli, hastalıksız ürün elde ediyorsunuz”

Arabasını Sattı, Sermaye Yaptı, Sermayasini 10'a Katladı!5

Büyükduru, solucanlarıyla ilgili, “Gayet memnunum. Faydalı bir şey yapıyorum. Ayrıca kazancım da güzel, solucanlarımın sayısı gitgide artıyor” dedi.

1 MİLYON SOLUCANDAN AYDA 3 TON GÜBRE; Üretimi kolay, beden gücü gerektirmeyen solucan gübresi için solucanlarla haftada bir kez ilgilendiğini anlatan Büyükduru,

“Bir milyon solucandan ortam koşulları uygun olduğu zaman ayda 2 ton ile 3 ton arasında gübre üretiyoruz. Toprakla uğraşan herkes solucan gübresini rahatlıkla kullanabilir.

Patateste ve pancarda yüzde 80 verim artışı sağlıyor, kaliteli, hastalıksız ürün elde ediyorsunuz” diye kurduğu işin ne kadar karlı olduğunu anlattı.

Arabasını Sattı, Sermaye Yaptı, Sermayasini 10'a Katladı!2

Solucan gübresinin kilosunun 3 liradan satıldığını söyleyen Büyükduru, beni alaya alan köylülerin bakışları değişti diyor.

10 ayda 12 bin lirayısnı 10’a katlayan Büyükduru, arabasını satıp bu işe yatırmasıyla ilgili şöyle diyor, “10 ay önce bir araba parasıyla başladım, yaklaşık 10 katı değerinde araba alabilecek seviyeye geldim”Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER