Asri Haber

Binali Yıldırım, Barzani ile Görüştü!

Başbakanlı Binali Yıldırım, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başbakanı Neçirvan Barzani ile Telefonda Konuştu.

Binali Yıldırım, Barzani ile Görüştü!
09 Temmuz 2016 - 2:05 'de eklendi ve 1200 kez görüntülendi.

Başbakan Binali Yıldırım, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başbakanı Neçirvan Barzani ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Başbakanlık kaynakları tarafından alınan bilgilere göre; IKBY Başbakanı Barzani’nin gönderdiği talep üzerine telefon görüşmesi gerçekleşti.

Barzani, Yıldırım’ın başbakanlık görevini üstlenmesini tebrik etti. Barzani ayrıca Yıldırım’ın Ramazan Bayramı’nı kutladı. Atatürk Havalimanı’nda gerçekleşen terör saldırısı sebebiyle taziyelerini sundu.

Barzani’ye teşekkür eden Yıldırım’ın, Türkiye’nin IKBY’nin istikrarına ve refahına önem verdiğini, Daeş ve Pkk terör örgütlerine karşı IKBY’nin ve Irak’ın birlikte hareket etmesinin gerekli olduğunu belirttiği aktarıldı.

IKBY Başbakanı Barzani de Türkiye’nin bugüne kadar gösterdiği destekten ötürü teşekkür etti ve terörle mücadelede Türkiye ile tam bir iş birliği ve dayanışma içinde olduklarını bildirdi.

Görüşmede, Başbakan Yıldırım ile Barzani, ekonomik, ticari ve enerji konularında birliğini güçlendirmek için ortak çabalar olduğu ve yakın diyaloğu sürdürmek gerektiği konusunda mutabık kalındı.

Asri HaberEtiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER