Asri Haber

Bunlara aynını yapmak gerekmez mi?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçtiğimiz günlerde TBMM Başkan Yardımcısı ve AK Parti Milletvekili Ayşenur Bahçekapı’nın Almanya yaşadıklarını da değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, şu açıklamaları yaptı

Bunlara aynını yapmak gerekmez mi?
07 Aralık 2016 - 20:34 'de eklendi ve 784 kez görüntülendi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçtiğimiz günlerde TBMM Başkan Yardımcısı ve AK Parti Milletvekili Ayşenur Bahçekapı’nın Almanya yaşadıklarını da değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, şu açıklamaları yaptı: “Meclis Başkan Yardımcılarımızdan Ayşenur Hanım Almanya’ya seyahat yapıyor, Almanya seyahatinde çantasını çalıyorlar ve tabi pasaportu, kimlik vesaire içinde.

Gidiyor, Büyükelçilikten kendisine geçici bir pasaport alıyor ve havalimanında kendisine geçiş izni vermiyorlar. Geçiş izni vermemekle kalmayıp, kendisi anlatıyor, ‘Bakın ben milletvekiliyim, aynı zamanda Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkan Yardımcısıyım’ diyor, alıyorlar saatlerce bekletiyorlar.

Yahu sen teröristi alıyorsun ülkende misafir ediyorsun, ağırlıyorsun, ama bu ülkenin Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkan Yardımcısını ve heyetini orada kapıda saatlerce bekletiyorsun. Şimdi bunlara aynını yapmak gerekmez mi? Ondan sonra Erdoğan oluyor ‘diktatör’.

Sen benim Meclis Başkan Yardımcıma, bir bayan milletvekiline bu tür bir yanlışı yaparsan, senin polisin vesairen bunu yaparsa, ben buna aynısıyla mukabele etmem lazım. Bir defa, bütün oradaki personelin kimse, neyse, bunlara gereğini yapmadığın sürece Türkiye de buna misliyle mukabele eder, etmek durumundadır.”

Avrupa ülkelerinin, terör örgütü olarak ilan ettiği bölücü terör örgütü PKK mensuplarına, Türkiye’den isimleri verilmesine rağmen, ülkelerinde rahatça dolaşma imkânı sağladığına işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, terör örgütünün Avrupa’da topladığı 26 milyon avronun 13 milyon avrosunu sadece bir ülkeden toplandığını ilgili ülke yetkililerine ilettiklerini; ancak herhangi bir şeyin yapılmadığını söyledi.Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER