Asri Haber

Eski TBMM Başkanı Sezgin ebediyete uğurlandı

Çoklu organ yetmezliğinden 88 yaşında yaşamını yitiren Sezgin için 7 dönem görev yaptığı Meclis’te devlet töreni düzenlendi. Siyasetin “İsmet Abi”si için TBMM en kalabalık günlerinden birine tanıklık etti.

Eski TBMM Başkanı Sezgin ebediyete uğurlandı
09 Aralık 2016 - 20:13 'de eklendi ve 818 kez görüntülendi.

Törene İsmet Sezgin’in kızları Seynan Levent ve Ayşe Sezgin, akrabaları, yakınları ve devlet erkanı katıldı. Törende, TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Başbakan Binali Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Gençlik ve Spor Bakanı Çağatay Kılıç, eski Meclis başkanları Köksal Toptan, Cemil Çiçek ve Ömer İzgi, eski başbakanlar Mesut Yılmaz ve Tansu Çiller, TBMM başkanvekilleri Ahmet Aydın, Ayşe Nur Bahçekapılı ve Akif Hamzaçebi ile Başkanlık Divanı üyeleri, eski bakanlar, eski ve yeni milletvekilleri ile Meclis personeli katıldı.

Törende Sezgin’in özgeçmişinin okunmasının ardından naaşı tören alanına getirildi. Daha sonra TBMM Başkanı Kahraman ve Başbakan Yıldırım, kısa birer konuşma yaptı.SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER