Asri Haber

Facebook’ta yeni dönem başlıyor!

Facebook, büyük bir yeniliği daha yayına almaya hazırlanıyor.

Facebook’ta yeni dönem başlıyor!
15 Haziran 2016 - 2:54 'de eklendi ve 722 kez görüntülendi.

Facebook kullanıcılarının yapmış oldukları paylaşımlara yorumlara video ekleme özelliğinin denemeleri 50. Hackathon (hack günü) sırasında atılmıştı. Bilgisayar programcıları, grafik tasarımcılar ve arayüz tasarımcılarının kendilerini geliştirmek fikir alışverişi yaparak proje geliştirdikleri bir program olan hackathon programa dillerinin geliştirilmesini amaçlamaktadır.

Facebook bu yeni özellik ile kullanıcıların daha fazla video tüketmelerini amaçladığı söylenebilir. Bunun sebebi ise Cisco Visual Networking Index‘in raporuna göre 2020 yılında internet tüketiminin yüzde 82’sini videolar oluşturacak ve facebook un en büyük gelir kaynağı olan reklamların görsel amaçlı olarak kullanımının daha da gelirlerini arttıracağı düşüncesi.

Mary Meeker’ın 2016 İnternet trendleri raporuna göre Snapchat üzerinde günlük izlenen video sayısı 2016 birinci çeyrek itibariyle Facebook’u geçmiş durumda. Facebook’un böyle bir uygulamayı hayata geçirmesinin sebeplerinin de bu olduğu tahmin ediliyor.

Kullanıcıların en çok beklediği özelliklerden biride Facebook’ta 360 derece fotoğraf paylaşılabilecek olmaları

Tüm bunların yanında bundan sonra yorumlarda en az mesajlar kadar videolar da göreceğimiz bir gerçek.SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER