Asri Haber

Galaxy Note 7’nin patlamasının sebebi tasarımı mı?

Instrumental isimli donanım üreticisi cihazın patlama sebebinin cihazın agresif tasarımından kaynaklandığını açıkladı.

Galaxy Note 7’nin patlamasının sebebi tasarımı mı?
06 Aralık 2016 - 21:01 'de eklendi ve 734 kez görüntülendi.

Instrumental isimli işçilik, parça kalitesi, süreç ve tasarım neden olduğu sorunları gidermek yardımcı olan donanım üreticisi, cihazın patlama sebebinin cihazın agresif tasarımından kaynaklandığını açıkladı.

İnstrumental firmasının yaptığı araştırma sonucu Note 7 faciasının telefonun bataryasının oldukça agresif bir şekilde tasarlanması kaynaklı olduğu ortaya çıkartıklarını açıkladılar.

Yapılan araştırmaya göre yetkililer, bataryanın cihaz içerisinde oldukça dar bir yere konumlandırıldığını bu sebeple de bataryanın patladığını açıkladılar.

Uzmanlar bununla birlikte temel sorularının sorunun sadece bataryadan kaynaklı olmadığını batarya dışında bir etkenin de patlamaya sebep olabileceği olduğunu ve buna odaklanarak araştırmayı yaptıklarını aktardılar zira sorun sadece bataryadan kaynaklı olsaydı değiştirilen cihazlarda sorunun devam etmemesi gerekirdi.
 Normalde bir pilde iki zıt kutuplu katmanın arasında iyonların geçişine imkan tanıyan fakat iki zıt katmanın birbirine temasını engelleyen bir ayırıcı katman bulunuyor. Görünüşe göre Samsung bu katmanı inceltmiş. Bu da iki kutbun birbirine temas riskini arttırmış. Günlük kullanım esnasında da örneğin arka cepte telefona baskı uygulanması gibi durumlar bu riski daha da arttırIyor haliyle de pilde anormal bir ısı artışının akabinde patlama gerçekleşiyor denildi.
note7

 

 Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER