Asri Haber

Hayatınızı Kolaylaştıracak 15 Pratik Bilgi!

1 – Toz alırken kullandığınız bezin yüzeyde tüy…

Hayatınızı Kolaylaştıracak 15 Pratik Bilgi!
21 Temmuz 2018 - 5:50 'de eklendi ve 709 kez görüntülendi.

1 – Toz alırken kullandığınız bezin yüzeyde tüy bırakmaması için durulama bezine bir tutam nişasta ekleyin. 2 – Yemek esnasinda su içmeyerek beyninize daha çabuk doyma sinyali yollayabilirsiniz.

3 – Güzelliğinizin sırrını sodada keşfedebilirsinz. Sabahları yüzünüzü sodayla yıkamayı deneyin Cildinizdeki tazelik ve rahatlama hissedeceksiniz

4 – Sıcak bastığı zaman bileklerinizi soğuk suya tutmak hararetinizi alacaktır. 5 – Yolda araba tutmaması için yola çıkmadan biraz çikolata yiyin, önlerde oturun ve gözünüzü yola değil sabit noktalara odaklamaya çalışın.

6 – Uyumadan önce atıştırmak kilo aldırır, yatmadan önce en az 4 saat önce yemek yerseniz kilo vermeye başlarsınız. 7 – Tansiyonunuz dustugu zamanlarda derin derin nefes alarak tansiyonunuzu normal seviyesine getirebilirsiniz.

8 – Karşınızdaki insanın yaptığı jest ve mimikleri taklit ederek sizden hoşlanmasını sağlayabilirsiniz. Bilinçalti benzerlikleri sever.

9 – Arı ve sivri sinek sokmalarında kaşıntı ve şişliği önlemek için, bir kesme şekeri hafifçe ıslatıp sokulan yere bir süre bastırın.

10 – Çay sadece 2 dakika demlenirse uyarıcı etki yapar. 5 dakikadan uzun sürede demlenirse kafeinin etkisi azalır ve sakinleştirici etki yapar.

11 – Başınız ağrıdığında sıkı bir bantla bağlamak sizi rahatlatıyorsa sebebi stresdir. Ağrının durması için Ton balığı, yumurta, brokoli tüketin.

12 – Yazın artan sinek ve arıları bulunduğunuz ortamdan kovmak için, fincanın içine kuru kahve koyup, yakın. Bu onları uzun süre uzak tutacaktır.
13 – Birinin size bakip bakmadigini anlamak icin esneyin, karsi taraf da esniyorsa gozleri uzerinizde demektir.

14 – Ter kokusu için Avucunuzun içine damlatacağınız birkaç damla limonu koltuk altlarınıza sürmeniz yeterli. En az 12 saat etkili olacaktır.

15 – Spor yaparken ritminize uygun sesler dinlemek, motive olmanıza yardım edecek bir konuşma veya spor yaparken sıkılmanızı engel olabilecek bir video izlemek daha iyi spor yapmanıza yardımcı olur. (GonulSofrasi)

Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik, ders veren hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız, sayfamızı takip edebilirsiniz.SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER