Asri Haber

Kadir Topbaş’tan İki Yeni Metro Müjdesi

İstanbul’a İki Yeni Metro Hattı Geliyor İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Ataköy-İkitelli ve Dudullu-Bostancı Metroları için yapılacak ihalenin Eylül ayında gerçekleşeceğini açıkladı. Kadir Topbaş, “İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak İstanbul’un Anadolu ve Avrupa yakalarında iki önemli hat için ihale aşamasına geldik. Ataköy-İkitelli ve Dudullu-Bostancı metroları için Eylül ayında ihaleler yapılacak” dedi. Ayrıca Ataköy-İkitelli hattı ve Basın Ekspres […]

Kadir Topbaş’tan İki Yeni Metro Müjdesi
12 Ağustos 2015 - 18:33 'de eklendi ve 975 kez görüntülendi.

yeni metro hattı

İstanbul’a İki Yeni Metro Hattı Geliyor

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Ataköy-İkitelli ve Dudullu-Bostancı Metroları için yapılacak ihalenin Eylül ayında gerçekleşeceğini açıkladı.

Kadir Topbaş,

“İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak İstanbul’un Anadolu ve Avrupa yakalarında iki önemli hat için ihale aşamasına geldik. Ataköy-İkitelli ve Dudullu-Bostancı metroları için Eylül ayında ihaleler yapılacak” dedi.

Ayrıca Ataköy-İkitelli hattı ve Basın Ekspres yolu güzergahının Marmaray ve Olimpiyatköy-Bağcılar metrosu ile entegre raylı sisteme kavuşmuş olacağını belirten Topbaş, Böylelikle Bakırköy, Bahçelievler, Bağcılar, Küçükçekmece ve Başakşehir ilçelerimizin bu hattan istifade edeceğini belirtti

Topbaş, Anadolu Yakası’ndaki Dudullu-Bostancı metrosunun ise Maltepe, Kadıköy, Ataşehir ve Ümraniye’den geçeceğini ve bu hattın Marmaray, Kadıköy-Kartal Metrosu ve Üsküdar-Ümraniye-Sancaktepe-Çekmeköy metrosu ile entegre olacağını belirtti.Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER