Asri Haber

Kınıyoruz! – Nur Hayat Şuara

Bilirsiniz her zaman üslubu naif bir insanımdır…
Lakin bu yazı hoşunuza gider yahut gitmez bilemem ama yazdığım İslam hakikatidir…

Kınıyoruz! – Nur Hayat Şuara
15 Şubat 2017 - 16:35 'de eklendi ve 1277 kez görüntülendi.

Bilirsiniz her zaman üslubu naif bir insanımdır…

Lakin bu yazı hoşunuza gider yahut gitmez bilemem ama yazdığım İslam hakikatidir.

Karar vermeniz gereken nokta şurasıdır aslında;
Müslüman mısınız? Yoksa Müslüman değil misiniz?

İslamı din olarak seçip kabul ettikten sonra öyle kafama göre yaşarım istediğimi yaparım bakış açısıyla bakılmaz.
Nasıl bir insan karar verir, mesela Silahlı Kuvvetlere gireceğim askeriyede görev yapacağım der ve girer sonra ben burasının kurallarına uymayacağım yok askeriyenin kıyafetlerini giymem yok sabah erken kalkmam yahut burada bana verilen görevleri emirleri yapmam deme hakkına sahip değilse aynen bir dini benimseyip ben bu kurallara uymam da diyemezsiniz.
Aslında bir Müslüman ben namaz kılmak istemiyorum oruç tutmak istemiyorum yahut bayanlar tesettüre girmek istemiyorum işte Allah’ın emirleri doğrultusunda yaşamak istemiyorum diyemez çünkü bu senin seçtiğin ve kabul ettiğin bir din ve bunlar bu dinin kurallarından bazılarıdır ve kesin emirlerdir.
Bunları yapmayacağım ama Müslümanım derseniz sadece Müslüman olursunuz ama ne yaptığını ne olduğunu bilmeyen İslam kimliğinden habersiz bir Müslüman.
Şimdi konumuza dönecek olursak İslam’da bayanlar için Nur suresi 31. ayette ve Ahzab 59. ayetlerde tesettür, olması gerektiği şekilde açıklanmıştır.
Sizler bakmayın bazı ilim yoksunu kişilerin İslamda tesettür yok safsatalarına.
Hiç bilgin olmasa ama azıcık tarihe bakacak olsan bile Efendimizin döneminden itibaren yaklaşık 500 sene halifeler sahabeler tabiin tebe-i tabiin dönemi desek tüm Müslüman hanımların tesettürlü olduğunu bilirsiniz ayrıca koskoca 600 yıllık Osmanlı imparatorluğunda tüm Müslüman hanımların tesettürlü olduğu bilinir onca sahabe tabiin ayrıca
Osmanlının bağrında ilmin nakış nakış işlendiği zamanlarda binlerce alimin evliyanın asfiyanın olduğu bunca ilme vakıf olan mübarek insanlar o ayetleri tesettür olarak yorumlamış da şimdi bu asırda üç beş kendini bilmez sözüm ona ilim erbabı hoca o ayetler tesettür ayeti değil dedi diye tövbe tesettür ayetlerini inkar mı edeceğiz?
Azıcık aklı olan azıcık İslami bilgisi olan bir Müslüman bu tür uydurma yorumlara inanmaz ve dinini Allah’ın emri dairesinde yaşar.. Ama şu vardır ki yaptığı yanlışlar günahlar hatalar sevaplar onu ilgilendirir ve Allah mükafatını yahut mücazatını verecektir.
İşte bu kısım Allah ile kul arasındadır kimsenin yargılamaya ve sorgulamaya hakkı yoktur fakat Müslümanların bu kadar çoğunluk olduğu bir ülkede sadece Allah’ın emri ve Müslüman olduğu için tesettüre girmiş bir genç kızımıza uygulanmış olan şiddet hiç bir şekilde açıklanamaz!
Saygının olmadığı yerde ne dinden ne imandan nede insan haklarından bahsedilemez.
Nasıl bir nefret ve düşmanlıktır ki bu sadece dininin emirlerine uyuyor diye darp edilebiliyor ve hiç bir akıl ve erdem sahibi insan böyle bir davranışı hoş göremez ve yandaş olamaz.
Sözün özü şudur ki

MÜSLÜMAN DEĞİLSEN BİR MÜSLÜMANA KARIŞMA, DARP ETME, TEHDİT ETME HAKKINA SAHİP DEĞİLSİN..

YOK EĞER MÜSLÜMANIM DİYORSAN DİĞER MÜSLÜMAN KADAR DİNİNİ YAŞAMAKTAN SORUMLUSUN VE DİNİNE SAHİP ÇIKMALISIN…

Müslümanların Çoğunluk Olduğu Bir Ülkede
Sadece Allah’ın Emri Doğrultusunda Tesettürlü Olduğu için Şiddete Maruz Kalan Kardeşimize Geçmiş Olsun, Cennette Makamın Yükselmiştir İnşallah Diyoruz
Ve bu Elim Vakıayı KINIYORUZ !..

Nur Hayat ŞuaraEtiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER