Asri Haber

Limon Suyuna Sarımsak Attığınızda Bakın Neler Oluyor?

Limon ve sarımsağın faydalarını bilmeyen yoktur elbette ama ikisinin birleşmesiyle ortaya çıkan şifayı eminim bir çoğunuz bilmiyor! Bu tarifin tüm detayları yazımızda…

Limon Suyuna Sarımsak Attığınızda Bakın Neler Oluyor?
28 Kasım 2016 - 19:58 'de eklendi ve 11013 kez görüntülendi.

Limon ve sarımsağın faydalarını bilmeyen yoktur elbette ama ikisinin birleşmesiyle ortaya çıkan şifayı eminim bir çoğunuz bilmiyor! Bu tarifin tüm detayları yazımızda…

İki şifalı besin bir arada. Limon ve sarımsağın sağlığımıza faydalarını saymakla bitiremeyiz. Bu iki şifa kaynağı besinin ispatlanmış faydaları…

Bütün damar iltihaplarını iyileştiriyor, damar tıkanıklığını gideriyor, damar sertliklerini ve hipertansiyon oluşumunu engelliyor.

Kolestrol ve lipidi minimuma indiriyor, zararlı yağların yakılmasını sağlıyor, zayıflamaya yardımcı oluyor (bazal metabolizmayı hızlandırıp yağların yakılmasını gerçekleştiği  için iştahı artırıyor, bu süreçte diyete dikkat edilmesi  gerekiyor.) Diyabeti (şeker) düşürüyor, pankreas’ın yenilenmesini sağlıyor.

Böbrek ve safra taşlarını yok ediyor, idrar söktürüyor, bedende bulunan şişlikleri ve tüm dokulardan ödemi gideriyor.

Helycobeacter pylori adlı ülser mikrobunu yok ederek mide ve oniki parmak bağırsağı ülserinin tedavisinde oldukça etkilidir.

Bütün romatizmal iltihabı oluşumunu engelleyip, her çeşit  romatizmal ağrıları kesiyor, kireçlenme oluşumunu engelliyor. Eklem düzeylerinin yenilenmesini sağlıyor. Ağrıları dindiriyor.

Beyin hücreleri ve bütün sinir sistemlerinin yenilenmesini olanak sağlıyor. Sinirdeki aksiyon potansiyelini düzenleyip ileri-refleks hızını yükseltiyor. Felçlere ve Vertigo’da şifa oluyor.

Vücudun savunma  sistemini güçlendirmekte son derece etkilidir ve her türlü alerjiyi,  bilhassa damarsal kökenli ve strese bağlı cilt alerjilerini tamamen yok ediyor. Kansere karşı  vücudu koruyucu bir kalkan olur.

Taze limon suyunun içeriğindeki  antioksidant ve anti-kanser maddeleri sebebiyle, bir çok rahatsızlıkların  tedavisinde asırlardır uygulanıyor. Cildinizi arındırır, su içmek vücudu zararlı maddelerden arındırır.

Limonlu su tüketirseniz, içeriğinde bulunan C vitamininden dolayı kanınızdaki toksinlerden de arınırsınız.

Ayrıca cildinizin kızarıklığını geçirir ve ince çizgileri de azaltır. Limonun en etkili yararlarından birisi de zihnimizi zinde tutmamıza yardımcı olması… Öğleden sonraları enerjinizin düştüğünü mü düşünüyorsunuz?

Experimental Biology and Medicine’da yayınlanan bir çalışmaya göre, limon yağı beyin aktivitesini artırıyor.

Bunun için tek yapmanız gereken bileklerinize bir iki  damla limon suyu damlatıp nazikçe ovmak hafiza, dikkat ve dil gibi zihinsel fonksiyonlarınızı dinamik tutmaya yardımcı oluyor.

Kilo problemi olan kişiler için zayıflamaya yardımcı: Ilık limonlu suyu düzenli tükettiğimizde mide asitlilik oranı düzenlenir. Mide asidi yüksek olan bireyler devamlı bir şeyler tüketerek mideyi bastırma eğiliminde olurlar.SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER