Asri Haber

Merkel’in Seçim Programındaki Türkiye Detayı Dikkat Çekti!

Almanya başbakanı Merkel’in seçim programında Türkiye’nin stratejik ve ekonomik açıdan önemli olduğu vurgulandı fakat AB üyeliğine karşı oldukları açıklandı.

Merkel’in Seçim Programındaki Türkiye Detayı Dikkat Çekti!
04 Temmuz 2017 - 14:56 'de eklendi ve 298 kez görüntülendi.

Hristiyan Demokrat Birlik (CDU) lideri Angela Merkel ve kardeş partisi Hristiyan Sosyal Birlik (CSU) lideri Horst Seehofer ortaklaşa hazırladıkları seçim programını CDU Merkezi’nde beraber yaptıkları bir basın toplantısında açıkladılar.

Açıklanan maddlerden dikkat çekenler ise şöyle;

“STREJİK VE EKONOMİK ÖNEMİNİ BİLİYORUZ”

Türkiye’ye ayrı bir yer ayrılan ortak programda şöyle denildi;

“Türkiye’nin hem Avrupa’da hem de bizim ülkelerimizde yaşayan insanlar arasındaki ilişkiler sebebiyle stratejik ve ekonomik öneminin farkındayız.
Bundan dolayı Türkiye’yle AB arasındaki ilişkilerin daha da gelişmesini istiyoruz. Güçlü ve iyi işbirliği hem Avrupa’da hem de Türkiye’de yaşayan insanların faydasınadır. Türkiye ile AB arasında güçlü bir işbirliği, güvenlik politikalarında ise stratejik birliktelikten yanayız.”

“TAM ÜYELİĞE KARŞIYIZ”

Türkiye’nin AB üyeliği hakkında ise şu açıklama geldi.

“Türkiye’nin AB’ye tam üye olmasını kabul etmiyoruz, çünkü üyelik için gerekli olan şartlarını yerine getirmiyor. Türkiye’de hukuk, ifade ve basın hürriyeti konularında son zamanlarda yaşanan olaylardan büyük endişe duyuyoruz” şeklinde yer alan ifade, Türk siyaset yorumcuları tarafından hoşnutsuzlukla karşılandı.Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER