Asri Haber

Obama ile Telefon Görüşmesi!

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Sayın Barack Obama arasında gerçekleşen telefon görüşmesi yaptı. Konu ile ilgili bir basın açıklaması yapıldı. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Sayın Barack Obama arasında bu akşam gerçekleşen telefon görüşmesinde bölgesel gelişmeler çerçevesinde terörle mücadele konusu ele almıştır. Görüşmede, başta Halep’teki insanlık dramını sona erdirmeye […]

Obama ile Telefon Görüşmesi!
16 Aralık 2016 - 1:06 'de eklendi ve 959 kez görüntülendi.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Sayın Barack Obama arasında gerçekleşen telefon görüşmesi yaptı. Konu ile ilgili bir basın açıklaması yapıldı.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Sayın Barack Obama arasında bu akşam gerçekleşen telefon görüşmesinde bölgesel gelişmeler çerçevesinde terörle mücadele konusu ele almıştır.

Görüşmede, başta Halep’teki insanlık dramını sona erdirmeye yönelik çabalar olmak üzere Suriye ve Irak’taki son gelişmeler hakkında görüş teatisinde bulunulmuştur.

Sayın Cumhurbaşkanımız ve 16, terörle mücadeleye kararlılıkla devam edilmesi gerektiğini vurgulamışlardır.

ABD Başkanı Obama, Türkiye’nin Halep’te kısmi ateşkesin sağlanarak muhaliflerin ve sivillerin uluslararası insani yardım kuruluşlarının gözetiminde güvenli biçimde şehirden tahliyesine yönelik çabalarını takdirle karşıladığını belirtmiştir.

Sayın Cumhurbaşkanımız ve ABD Başkanı Obama, çatışmaların ülke genelinde durdurulması ve soruna bir siyasi çözüm bulunması gerektiğine işaret etmişlerdir.

Koalisyon güçlerinin Irak ve Suriye’de DAEŞ’e karşı yürüttükleri mücadelede kaydedilen gelişmeleri ele alan iki lider, Türkiye ile ABD’nin sürekli yakın işbirliği halinde çalışmaya devam etmelerinin büyük önem taşıdığına dikkati çekmişlerdir.

Türkiye ve ABD arasında son sekiz yıllık süreçte ilişkilerdeki samimiyet ve verimliliğe işaret eden Sayın Cumhurbaşkanımız ve ABD Başkanı Obama, iki ülke arasındaki ilişkilerin gelecekte de güçlenmeye devam edeceğine inandıklarını belirtmişlerdir.

ABD Başkanı Sayın Barack Obama, görüşme vesilesiyle, PKK’nın İstanbul’daki terör saldırısında hayatlarını kaybeden polisler ve siviller, ayrıca Suriye’de DEAŞ’la mücadele esnasında şehit düşen askerler için Sayın Cumhurbaşkanımıza ve onun şahsında Türk halkına taziyelerini de iletmiştir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur, denildi.SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER