Asri Haber

Vıcks’ın Bu yönünü Biliyor Muydunuz? Okuyunca Çok Şaşıracaksınız!

Vıcks, uzun yıllardır pek çok rahatsızlık için kullanılır. Peki siz vıcks’ın bu yönünü biliyor muydunuz ? okuyunca çok şaşıracaksınız!

Vıcks’ın Bu yönünü Biliyor Muydunuz? Okuyunca Çok Şaşıracaksınız!
11 Kasım 2016 - 16:28 'de eklendi ve 7474 kez görüntülendi.

Vıcks, uzun yıllardır  pek çok rahatsızlık için kullanılır. Peki siz vıcks’ın bu yönünü biliyor muydunuz ? okuyunca çok şaşıracaksınız!

VICKS, uzun senelerden bu yana büyük küçük herkes tarafından kullanılan  bir merhemdir. İçeriğinde  bulunan kafur ve mentol’den dolayı  sürülen yerde ki   kılcal damarları genişleterek toksin attırır ve ağrıyı hafifletir.

Gece uyumadan önce  ayak tabanlarınıza VICKS sürün,  iyice ovalayın yedirin ve çoraplarınızı giyin. Öksürüğünüz varsa hemen dindiğini fark edeceksiniz. Bilhassa  gece oluşan öksürükleri bu yöntem hemen keser.

Ayak tırnaklarınızda tırnak mantarı varsa, Viks’i mutlaka kullanın. Tırnaklara yaklaşık 2 hafta kadar vıcks sürdüğünüzde zamanla rengi koyulaşacak ve mantarlar ölecektir. Normal ve sağlıklı tırnaklar çıkmaya başlayacaktır.

Uzun yürüyüşler ve spor sonrası oluşan kas ağrılarında Vicks ağrıyı dindirir ve rahatlık sağlar. Bu nedenle ağrıyan kaslarınızın üzerine merhemi yedirerek sürmek çok etkilidir.

Baş ağrısında alnınıza  bir miktar vıcks sürerseniz, basıncı azaltarak ağrıyı azaltır. Bir kene tarafından ısırıldığınız da  hemen oraya vıcks kullanın. Güçlü olan kokusu kenenin hemen kendini bırakmasını sağlayacaktır.

Darbe sonucu ya da düşme ile oluşan morarmalar da ve şişmeler de uygulanan  vıcks, kısmı rahatlatır. Morluklar oluşmaz, şişmeler iner.

Gripseniz ve   kendinizi iyi  hissetmiyorsanız ve hırıltılı öksürüğünüz varsa, göğsünüze ve sırtınıza vicks uygulayın.

Birer gazete kağıdı ile üstünü kapatın ve kıyafetlerinizi giyin. Göğsünüz yumuşayacak ve öksürük kesilecektir.

BİLGİ PAYLAŞTIKÇA ÇOĞALIR – 1 kez PAYLAŞ HERKES FAYDALANSIN

Okuduğunuz için Teşekkür ederiz. Okursanız sadece siz faydalanırsınız fakat paylaşırsanız herkes faydalanır. Lütfen 1 kez paylaşın…

Bu haberi beğendiniz mi? Eğer beğendiyseniz arkadaşlarınızla paylaşarak onlarında bu haberi okumalarını sağlayabilirsiniz. Eğer Paylaştıysanız sizlere bir kez daha teşekkür ederiz…

Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik, ders veren hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız, sayfamızı takip edebilirsiniz.SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER