Asri Haber

Vücuttaki İltihabı Atan Besinler

Vücuttaki iltihaplar hafife alınmamalıdır…

Vücuttaki İltihabı Atan Besinler
20 Nisan 2016 - 18:45 'de eklendi ve 194279 kez görüntülendi.

Vücudunuzdaki iltihaplardan kurtulmak için bu besinleri kullanmalısınız. Vücuttaki iltihaplar hafife alınmamalıdır, ilerleyen zamanlarda ciddi sorunlara sebep olabilir. Siroz, çölyak ve eklem hastalıkları başlıca rahatsızlıklardır. İşte iltihaplara karşı en etkili besinler…

zerdeçal

1-) Zerdeçal; Turuncu renkteki zedeçalda kurkumin maddesi bulunur, bu maddenin en büyük özelliği antioksidandır ve vücuttaki histamin seviyelerini düşürür. Böylece iltihapları azaltır, iltihapların giderilmesine yardımcı olur.

zencefil

2-) Zencefil; Zencefilde ağrı kesici ve iltihapları giderici etki sağlayan 4 bileşen bulunmaktadır. Bunlar; Gingerol,  Paradol, Shogaol ve Zingeron’dir. Bu maddeler vücuttaki ağrıyı tetikleyen prostaglandin adlı yağ asitinin azaltılmasına yardımcı olur.

Cayenne Biberi

3-) Cayenne Biberi; Cayenne biberi adlı bu bitkinin içerisinde bulunan kapsaisin ile artrit ve diğer bütün iltihaplara karşı etkilidir, COX-2 adlı enzimi engeller.

Fesleğen

4-) Fesleğen; Fesleğen bitkisi iltihapla savaşta öne çıkan bitkilerdendir. Öjenol adı verilen bir bileşeni ile iltihap giderici etki sağlar.

Ak Söğüt Kabuğu

5-) Ak Söğüt Kabuğu; Ak söğütün kabuğunda bulunan, salisin adı verilen madde aspirin özelliğindedir ve ağrı kesici, iltihap giderici özelliklerine sahiptir. Doğal aspirindir ve aspirinden daha uzun süre etkide bulunur.

Oregano

6-) Oregano; Oreganon bitkisinin içerdiği polifenol ve bioflavanoid maddeleri ile vücuda zararlı maddelere karşı etkilidir. Vücuttaki serbest radikal adı verilen maddelere karşı etki eder. Hücrelerinizde serbest radikal hareketi ne kadar az olursa iltihaplar da o ölçüde az zararlı olur.

Sarımsak

7-) Sarımsak; Doğal bir antibiyotik görevi gören sarımsak, sülfür içeriği sayesinde iltihapları giderici bir özelliktedir. Aynı özellikleri ile kalp hastalıklarına ve zararlı mikroplara karşı etkilidir.

ISIRGAN OTU

😎 Isırgan Otu; Isırgan otu vücuttaki toksinleri atmada böbreklere yardımcı olur. Böylece vücuttaki iltihaba sevep olan kimyasallar azalır ve ağrı kesici etkisi olur.Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER