Asri Haber

Yeni ehliyetlerde Sağlık Raporu için ne kadar ödenecek?

Sağlık raporu ücreti artacak mı? Sosyal medyada dolaşan 400 tl’i bulacağı hızla yayılan rapor parası doğru mu? Açıklama geldi!

Yeni ehliyetlerde Sağlık Raporu için ne kadar ödenecek?
05 Aralık 2016 - 20:23 'de eklendi ve 726 kez görüntülendi.

Yıl sonu yaklaştıkça bir çok şeyin fiyatı hakkında iddeaların da sayısı her geçen gün artmakta bunlardan iride Sosyal medya ve WhatsApp gruplarında elden ele yayılan bu iddiaya göre, şu anda 15 TL’ye mal olan yeni ehliyetler için 31 Aralık 2016’dan sonra 350-400 TL sağlık raporu ücreti alınacağı iddeası.

Sosyal medya da bilhassa WhatsApp gruplarında hızla yayılıyor, o mesaj söyle:

“Ehliyeti olan arkadaşlar 31 Aralık 2016 tarihine kadar aile hekiminden aldığınız sağlık raporıu, 4 adet biyometrik resim ve halk bankasına yatıracağınız 15 tl ücretin makbuzu ile yenileyebilirsiniz. Aksi takdirde 2017 1 ocaktan itibaren hastaneden tam teşekküllü sağlık raporuyla yenilemek zorunda kalacaksınız 350-400 tl olacak. Herkese bildirin.”

Şu anda yeni ehliyet başvurusu yapabilmek için sağlık raporu, 4 adet biometrik fotoğraf ve Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfı ile anlaşması olan herhangi bir bankaya 15 TL ücret yatırılması gerekiyor. 15 TL’nin 13 TL’sini istediğiniz herhangi bir bankaya yatırabilirsiniz. Ancak geriye kalan 2 TL için mutlaka vakıfla anlaşması olan bir bankaya gitmeniz gerekiyor.

Konu ile ilgili resmi açıklama geldi:

Emniyet Genel Müdürlüğü, Trafik hizmetleri başkanlığından yapılan açıklma ile duyuruldu.

EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
BASIN BÜLTENİ

 

Konu: Sürücü Sağlık Raporları.
Son günlerde sosyal medyada;
“2017 Ocak ayından itibaren sürücü sağlık raporlarının Devlet Hastanelerinden 350-400 TL. civarında bedel ödeyerek alınacağı” şeklinde haber ve duyurular paylaşılmaktadır.
Sürücü sağlık raporları;
“Sürücü Adayları ve Sürücülerde Aranacak Sağlık Şartları ile Muayenelerine Dair Yönetmelik” hükümleri kapsamında, Aile Hekimliği, Devlet Hastaneleri veya Özel Hastanelerden alınmaya devam edilecektir.
Sosyal medyadaki haberler gerçeği yansıtmadığı gibi; bu yönde Genel Müdürlüğümüzce herhangi bir çalışma yapılmamaktadır.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
TRAFİK UYGULAMA VE DENETLEME
DAİRESİ BAŞKANLIĞI

 SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER